האקתון אתגר החדשנות של הגליל והצפון


האקתון ייחודי ומרתק בנושא תעשייה וסביבה יתקיים ב-3-5 למרץ: אירוע נושא פרסים, רחב היקף ומקוון אשר זכה לשם 'אתגר החדשנות של הגליל והצפון'. לצורך קיום האירוע, חברו מספר גופים משמעותיים ובעלי עניין הכוללים את איגוד התעשייה הקיבוצית, החברה לפיתוח הגליל, מכון המחקר מיגל, המכללה האקדמית תל-חי, אוניברסיטת חיפה, המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, חברת ענאגל נקסט, קרן קימת לישראל ותכנית XLR8  של Margalit Startup City.
מטרת האירוע הינה לקדם תהליכים חדשניים ורעיונות פורצי דרך, באמצעות התמודדות עם אתגרים אותנטיים של התעשייה האזורית. האירוע יחבר בין אנשי תעשייה, מומחי תוכן, מנטורים מקצועיים, סטודנטים ותושבי האזור אשר יעסקו במשך כיומיים בצוותים הטרוגניים בחשיבה על פתרונות יצירתיים לאתגרי התעשייה
להרשמה ללחוץ כאן
האתר הרשמי של ההאקתון לפרטים:     
https://www.northandgalilhackathon.com/
מיכל צורן תשמח להוסיף פרטים    michalts@kia.co.il

אזור הצפון בכלל והגליל בפרט, העשיר במשאבי טבע, הון אנושי ותעשייה מתקדמת ומצליחה, מתמודד עם אתגרים של קיימות, מפגעים סביבתיים ואקולוגיים, חדשנות משבשת הנובעת מקידמה טכנולוגית מהירה, צרכי חקלאות משתנים, שינויי אקלים ועוד. לכולנו, תעשייה, גופי מחקר ואקדמיה ותושבי האזור, אחריות ומחויבות לפעול למען עתידו של האזור גם בהיבטים אלו. אזור הגליל מהווה אף מיקרוקוסמוס למאפייני אקלים, טופוגרפיה וחקלאות לאזורים אחרים בעולם. פריצות דרך מקומיות צפויות לעשות דרכן למדינות אחרות בעולם ולהוות בסיס למחקר ופיתוח משותף.

על השתתפות בהאקתון התחרו מעל 40 חברות תעשייתיות גדולות ובסופו של תהליך מיון מדוקדק, נבחרו שמונה חברות ומפעלים אשר הציבו אתגרים מרתקים למשתתפים. בין החברות המשתתפות ניתן למצוא את אסם נסטלה עם אתגר בנושא אריזות מתכלות, פלסגד עם אתגר בנושא פתרונות אריזה חכמים, עוף הגליל עם אתגר בנושא פתרון לתימלחת עודפת בתהליך הכשרה, אבוקדו גל עם אתגר בנושא פתרונות אחסון ואורך חיי מדף, בראשית עם אתגר בנושא פגיעה בפרי במהלך הניוד וכן את משקי אנרגיה, שמיר אופטיקה וחברת תרמופישר עם אתגרים סביבתיים מרתקים. החברות המשתתפות יעמידו לרשות המשתתפים צוותי עבודה ומנטורים.

את ההאקתון יקדים תהליך הכנה ולמידה שעליו עמלים כלל השותפים בימים אלו ומטרתו לדייק את האתגרים, לגבש את הצוותים, לגייס מומחי תוכן, חוקרים ואנשי תעשייה אשר יוכלו לתרום מזמנם והידע המקצועי ולהעניק למשתתפים היכרות בסיסית עם עולם התוכן המקצועי הנוגע לאתגר. ב-18 לפברואר צפוי להתקיים אירוע חשיפה ומידע שבו יכירו המשתתפים את התעשייה ואת האתגרים. את ההאקתון ילוו מנטורים מקצועיים משלל תחומים, שופטים, אנשי תעשייה, מחקר ואקדמיה. בתום האירוע יוכלו הצוותים וגופי התעשייה לבחור להמשיך ולפתח את הרעיונות שגובשו ולהביאם לכדי פתרון המיושם בפועל.

אנו מזמינים א.נשים תושבי האזור, תעשיינים, סטודנטים ויזמים להצטרף להאקתון כאורחים ומשתתפים, להתחרות על פרסים משמעותיים ובעיקר לקחת חלק באירוע שמטרתו לפעול למען שמירה על קיימות, סביבה ירוקה וקידום התעשייה האזורית והאזור כולו לחדשנות וצמיחה.   

אתר ההאקתון: www.northandgalilhackathon.com